Napisz do nas

Wpisy

Co dzieje się w nas w czasie równonocy wiosennej.

Jeśli żyjesz w harmonii z Naturą, to czujesz że jesteśmy teraz w niezwykle istotnym momencie cyklu Życia.

W naszym klimacie czas równonocy wiosennej jest początkiem wielkich zmian.

Zaczyna przybywać światła.

Wszystko wychodzi z ukrycia, z wewnątrz, z głębi, z wielką mocą, której nikt nie jest w stanie powstrzymać. Rodzi się nowe życie jakby z niczego, nagle cały świat wokół nas ana naszych oczach przybiera nową formę.

Jeśli mamy to szczęście i mieszkamy blisko miejsc nie zniszczonych przez człowieka, każdego dnia możemy obserwować zmiany w Naturze, które przyprawiają o zawrót głowy. To prawdziwa ekspansja, niepohamowana siła życia, wzrostu, rozkwitania.

Bioróżnorodność – najpiękniejsza cecha naszej planety – manifestuje się teraz na naszych oczach, a towarzyszą temu wspaniałe dźwięki, pochodzące od zwierząt, szczególnie koncerty ptaków.

Tak samo dzieje się ze zdrowym człowiekiem. Czuje, że coś w nim, jak co roku, znowu rodzi się na nowo. Czuje w sobie radość i moc tworzenia swojego życia. Ma potrzebę wyjścia ze swojego wnętrza na zewnątrz, aktywności, dzielenia się z innymi i czucia, że jet częścią czegoś potężnego. Ruch, energia w górę, ekspansja, radość, kreacja, ciekawość, odkrywanie, lekkość bez wzglądu na płeć i wiek, to cechy które manifestują się wiosną, jeśli nasze ciała i umysły są w równowadze.

Zima czas odpoczynku, bycia wewnątrz, zanurzania się w sobie już za nami. Czas ruszyć do przodu z nowymi pomysłami, planami, marzeniami. Wiosna i lato to pory z natury Yang, najcieplejsze, najjaśniejsze i najbardziej aktywne. Przypominają nam wczesne etapy naszego życia – wiek, kiedy jako dzieci z zapałem, ciekawością, odwagą i otwartością zdobywaliśmy swoje pierwsze doświadczenia w świecie. Zdrowe dzieci są bardzo aktywne, odważne i kreatywne. Mają w sobie ufność i chęć odkrywania oraz dobry kontakt z Naturą. Czy czujesz te cechy teraz w sobi

W tym roku sytuacja na świecie odwróciła uwagę wielu z nas od tego co podstawowe, niezmienne i co zawsze daje nam siłę – od praw i cykli Natury. Odizolowanie się, zamkniecie w domach spowodowało, że ludzie narażeni na działanie mediów, otoczeni murami, poczuli się uwięzieni, osamotnieni i przerażeni. Zapomnieli, że są częścią czegoś tak potężnego jak Wszechświat i tak pięknego jak Natura.

Na szczęście wystarczy znów wystawić twarz do słońca, zrzucić zimowe okrycia i pójść na spacer do lasu, na łąkę, w pola. Przytulić się do drzewa w parku czy choćby posłuchać koncertu ptaków ze swojego balkonu. Przypomnieć sobie kim jesteśmy i skąd pochodzimy. Poczuć jak bije nasze serce i przywołać połączenie z wszystkimi żyjącymi istotami. Nie jesteśmy tu sami.

Jak co roku mamy szansę odrodzić się na nowo. Do nowego życia. A może w tym roku jeszcze bardziej?

W tym procesie wspiera nas proste, naturalne pożywienie, uprawiane permakulurowo lub w małych gospodarstwach, gdzie zamiast chemii rośliny zasila się kompostem i obornikiem.

Jedzmy kiełki, pączki, młode listki, kwiaty, by wzmocnić i oczyścić krew.

Zielony kolor chłońmy oczami, nosem i ustami.

Chlorofil zawarty w roślinnym pożywieniu będzie wspierał też rozwój korzystnej flory bakteryjnej w naszych jelitach i wzmacniał odporność.

Pamiętaj o codziennej porcji kiszonek.

Zdrowa krew to zdrowe ciało, a zdrowe ciało to zdrowe życie.

20 marca 2020 | Centrum Makrobiotyczne Akama | Powrót do spisu wiadomości