Napisz do nas

Kalendarz

Ceremonia Chanupy z Danielem Cortesem i Alexandrą Obregon

25 marca 2023 r. — sobota — 19:00

Zapraszamy na spotkanie z kolumbijskim szamanem, artystą i projektantem (studiował na Pontificia Universidad Javeriana)- Danielem Cortesem.
Razem z rodziną podąża Camino Rojo (Czerwoną Ścieżką) i pielęgnuje rdzenne przekazy zgodnie z dawną tradycją Indian. Pochodzi z rodziny gdzie wiedza ta jest kultywowana od pokoleń. Prowadzi tradycyjne ceremonie CHANUPY, jego praca inspirowana jest instrukcjami opiekuna fajki i dawną wiedzą Indian Lakota i Navaho, opartej na więzi z roślinami – przewodnikami.
Bierze udział w ceremonii Tańca Słońca jako tancerz Orła, wspiera wiele ludzi przez tradycyjne modlitwy.
Niezliczoną ilość razy odwiedzał dżungle, aby uczyć się wiedzy od roślin mocy. Jest nauczycielem CHANUPY, Kalendarza Majów, Temascal, oraz tradycyjnego rękodzielnictwa ozdób i toreb, które według tradycji również są praktyką duchową.

Alexandra Obregon - prowadzi kręgi kobiet w Kolumbii i Europie Obecne opiekuje się Świętą Fajką, uczestniczy w Tańcach Słońca, studiuje święty kalendarz Mayan-cholq' ij',przewodniczy kobietom w tańcach, w ceremoniach, tradycyjnych spotkaniach oraz w ceremoniach Inipi dla kobiet, dzieci i rodzin. Mama Lucii i Michaeli.

Podczas spotkania Daniel Cortes i Alexandra Obregon podzielą się z nami swoją Chanupą w intencji naszych modlitw, które wraz z dymem Świętej Fajki zostaną zaniesione do Wielkiego Ducha. Opowiedzą o ścieżce którą kroczą zwaną Camino Roho - Czerwoną Ścieżką i odpowiedzą na nasze pytania.

CZERWONA Ścieżka to nazwa świętego sposobu życia, zgodna z tradycjami i instrukcjami Dziadków i Babć Chanupy. Nazwa ta odnosi się do sposobu życia, a nie do fizycznej ścieżki, i przypisana jest do czerwieni, ponieważ ten kolor jest uznawany za wszystko, co jest święte. Są to nauki, które Tunkasila kiedyś zasadził na Ziemi, aby żyć świętością i odnosić się w ten sposób do wszystkiego. Czerwona droga nie jest religią. Każda istota ludzka może kroczyć tą drogą, szanując starożytną wiedzę naszych przodków i prawa Natury, ponieważ tylko to życie przeżywa się raz.


Miejsce: Centrum Akama, Mazańcowice

Powrót do spisu wydarzeń