Napisz do nas

Kalendarz

Ceremonia Chanupy z Danielem Cortesem

8 kwietnia 2021 r. — czwartek — 18:00

Zapraszamy na spotkanie z kolumbijskim szamanem, artystą i projektantem (studiował na Pontificia Universidad Javeriana)- Danielem Cortesem.
Razem z rodziną podąża Camino Rojo (Czerwoną Ścieżką) i pielęgnuje rdzenne przekazy zgodnie z dawną tradycją Indian. Pochodzi z rodziny gdzie wiedza ta jest kultywowana od pokoleń. Prowadzi tradycyjne ceremonie CHANUPY, jego praca inspirowana jest instrukcjami opiekuna fajki i dawną wiedzą Indian Lakota i Navaho, opartej na więzi z roślinami – przewodnikami.
Bierze udział w ceremonii Tańca Słońca jako tancerz Orła, wspiera wiele ludzi przez tradycyjne modlitwy.
Niezliczoną ilość razy odwiedzał dżungle, aby uczyć się wiedzy od roślin mocy. Jest nauczycielem CHANUPY, Kalendarza Majów, Temascal, oraz tradycyjnego rękodzielnictwa ozdób i toreb, które według tradycji również są praktyką duchową.

Podczas spotkania Daniel Cortes podzieli się z nami swoją Chanupą w intencji naszych modlitw, które wraz z dymem Świętej Fajki zostaną zaniesione do Wielkiego Ducha. Opowie o ścieżce którą kroczy ze swoją żona zwaną Camino Roho - Czerwoną Ścieżką i odpowiena nasze pytania.

CZERWONA Ścieżka to nazwa świętego sposobu życia, zgodna z tradycjami i instrukcjami Dziadków i Babć Chanupy. Nazwa ta odnosi się do sposobu życia, a nie do fizycznej ścieżki, i przypisana jest do czerwieni, ponieważ ten kolor jest uznawany za wszystko, co jest święte. Są to nauki, które Tunkasila kiedyś zasadził na Ziemi, aby żyć świętością i odnosić się w ten sposób do wszystkiego. Czerwona droga nie jest religią. Każda istota ludzka może kroczyć tą drogą, szanując starożytną wiedzę naszych przodków i prawa Natury, ponieważ tylko to życie przeżywa się raz.

Dowolna dotacja.
Miejsce: Centrum Akama

Powrót do spisu wydarzeń