Kalendarz
Pierwociny Głosu- warsztaty śpiewu białym głosem
6 kwietnia 2024 r. — sobota — od 12 do 19
Zapraszam was na spotkanie ze sobą, swoim głosem i pieśnią duszy. Poprowadzi nas w tym technika białego głosu.
Warsztaty odbędą się 6 kwietna sobotę w Mazańcowicach Centrum Akama koło Bielska-Białej. Potrwają od godziny 12:00 do 19:00.
https://www.facebook.com/profile.php?id=100064419113030
???????? ????????????????????????????????????????????:
Dowiesz się jak wydobywać z siebie piękny, naturalny biały głos oraz jak panować nad jego barwą, by móc zarówno zaśpiewać dziecku kołysankę, jak i zawołać pastersko. Spotkasz się z pierwocinami swojego głosu w dziecięctwie i delikatności. Doświadczając pracy z żywiołami wpłyniemy w otwarty strumień kreacji.Warsztaty rozpoczynają się od pracy nad świadomością i uwrażliwianiem ciała. Poprzez ćwiczenia oddechowe i relaksację skoncentrujemy się na głębokim i świadomym oddychaniu, co przyczyni się do rozluźnienia napięcia w ciele i umożliwi lepszą kontrolę nad emisją głosu. Staniemy się bardziej świadomi swojego ciała i odkryjemy jak wpływa ono na większą swobodę.
Warsztaty skupiają się na harmonijnym połączeniu głosu i ciała, poprzez różnorodne techniki i ćwiczenia. Podczas naszych warsztatów uczestnicy odkrywają inspirację i siłę natury, które mogą wpływać na wyrazistość ich głosu. Spotkanie ze sobą i naturą stanowi również okazję do odkrywania i eksplorowania własnej autentyczności. Eksplorowanie różnych rejonów swojego głosu umożliwia odkrycie oraz wydobycie jego potencjału. Swoboda wyrażania się udrażnia emocje za pomocą dźwięku. Mogą to być ćwiczenia odnoszące się do szumu drzew, dźwięków zwierząt czy odgłosów przyrody. Celem warsztatów jest rozbudzenie kreatywności i odkrywanie swojej różnorodności oraz niepowtarzalności. Poznanie dźwięku, który jest terapeutyczny uzdrawia nasze emocje i ciało. Wspólnie tworzymy atmosferę, w której rodzi się nowa pieśń.
Śpiew biały – zwany też ludowym, etnicznym, pierwotnym, to śpiew jasny i swobodny, ale też łagodny i lekki. Dla naszych przodków był naturalną potrzebą ekspresji, towarzyszył im zarówno w codziennym życiu, jak również w bardzo doniosłych chwilach. Był sposobem komunikacji i wzmacniał społeczne więzi. Niósł za sobą prawdę o świecie i człowieku.
Te warsztaty co coś więcej niż śpiewanie. To dotykanie zdrowia swojej duszy i ciała.
"Pitagoras, pierwszy człowiek Zachodu, który twierdził, że Ziemia jest okrągła, już ok. 530 r. p.n.e. nauczał, iż muzyka może wprowadzać dusze mężczyzn i kobiet w stan harmonii, uspokajać umysł i przywracać ciału fizycznemu doskonałe zdrowie.Grecji szeroko ceniono muzykę ze względu na jej wpływ na fizjologię. Używano jej nawet do podnoszenia wyników sportowców podczas igrzysk olimpijskich. Starożytni Egipcjanie wykorzystywali w celach leczniczych śpiewy oparte na dźwiękach samogłosek. Australijscy Aborygeni prawdopodobnie używali instrumentów muzycznych w lecznictwie już ponad 40 tys. lat temu, a obecnie wielu postępowych terapeutów różnych dziedzin odkrywa leczniczą moc pewnych częstotliwości...Musimy pamiętać, że nawet jeśli nie słyszymy dźwięku, nie oznacza to, że on nie istnieje. Cały wszechświat znajduje się w stanie ciągłych wibracji: od elektronów krążących wokół jądra każdego atomu, po planety okrążające swe słońca i odległe galaktyki obracające się wokół swych jąder. Wszystko jest w nieustannym ruchu, wytwarzając w ten sposób drgania, które możemy odbierać jako dźwięki. Pitagoras określał je terminem "muzyka sfer".Ale nie tylko ciała niebieskie emitują dźwięki. Nawet krzesło, na którym siedzisz, książka, którą czytasz, gaźnik w Twoim samochodzie i cząsteczki składające się na Twoje ciało znajdują się w stanie ciągłych wibracji. W istocie każde z nich ma swą własną częstotliwość drgań..."
Fragment artykułu, który możecie przeczytać. Fascynująca wiedza rownież na temat mocy naszego głosu
https://oczymlekarze.pl/.../8458-terapie-leczenia...
????????????ś????????
Pieśni towarzyszyły człowiekowi od zawsze. Bardzo często są wyrazem jego duszy, dawały oparcie, zachęcały do boju, przynosiły ukojenie. Wyrażały miłość i smutek, narodziny i odejście. Tak ważne jest wspólnotowe śpiewanie więc przygotowaliśmy dla was pieśni z różnych stron świata. One przeniosą nas w różne zakątki naszych emocji i piękna, które się rodzi w spólnym śpiewaniu. Jeżeli macie instrumenty weźcie je ze sobą.
Warsztaty są przeznaczone dla każdego kto lubi lub ma potrzebę śpiewania, wyrażania się poprzez dźwięki. Wspólnota w dzisiejszych czasach nabiera nowego znaczenia, więc jeżeli szukasz i potrzebujesz pobyć z nami zapraszam. Jeżeli masz instrumenty weź je ze sobą.
????????????????????????
11:00 do 19:00 warsztaty
w między czasie przerwa obiadowa
???????????????????? ????????????????????ł????
Przygotowaliśmy dla was trzy terminy opłaty za warsztaty.
- 350 zł do 17 marca
- 400 zł od 18 marca do 5 kwietna
Gwarancją uczestnictwa jest wpłacenie zadatku na konto lub poprzez blik 150zł. Resztę opłaty można uregulować na miejscu.
???????????????????????????????????????? ???????????????????????? ???????? ????????ó????
????????ł???????????????????????????? ???????? ????????????????????????????????????
spiewbialy.warsztaty@gmail.com
Tytułem: Imię nazwisko Centrum Akama
W zgłoszeniu prosimy o podanie numeru telefonu.
???????????????? ???????? ???????????????????????????????? :
Odbiorca: Katarzyna
Broda-Firla
Numer: 40 1020 1390 0000 6602 0697 5777
???????????????? na numer 512632555 ????????????????ł???????? : Imię nazwisko Centrum Akama.
????rowadząca Katarzyna
???????????????????????????? : ????????????????????????????????????
W cenie warsztaty i obiad wegański gotowany na żywym ogniu z ekologicznych składników
Proszę o zabranie ze sobą karimaty i wody. Mile widziane instrumenty.
Wegański obiad gotowany na żywym ogniu z ekologicznych składników.
????????????ż???????????????? ???? ????????????????????????????????ó???? :
https://youtu.be/JcIXlyGtyPk?si=gEi9AKfid9dFt5cf
???????????????????????? ???????????????????????? ????????????????????????????????????ó????:
Dominika Sobel: To było cudowne doświadczenie. Często nie potrafiłam jasno odpowiedzieć na pytanie "Jak śpiewasz?". Bylo to tak ze mną spójne i naturalne, że sama nie umiałam odpowiedzieć, umiejscowić tego glosu, skategoryzować go. To wszystko się po prostu działo samo, tym samym było nieco chaotyczne. Pani Kasia w perfekcyjny sposób nazwała i zobrazowała to, co wydobywa się ze mnie, jednocześnie porządkując wszystkie pootwierane w głowie segmenciki. Teraz wiem jak mogę kontrolować swój głos, na co zwracać uwagę i przede wszystkim dostrzegać jego piękno bez zbędnych porównań do innych. To chwile niezwykłego relaksu i spotkanie przede wszystkim z samą sobą! To coś czego potrzebuje każdy współczesny człowiek, nawet ten który nigdy nie był i nie będzie związany zawodowo z muzyką.
Dominika Wrzeszcz: Pani Kasia jest niezwykłą osobą i nauczycielem. Potrafi skupić uwagę słuchacza na rzeczach, które nie są widoczne na pierwszy rzut oka, pomaga otworzyć umysł i spojrzeć w głąb siebie. Zatrzymać na chwilę w obcowaniu ze sobą, w tym pędzącym naprzód świecie. Zaraża spokojem i radością wszystkich wokół. Prowadzi warsztaty w sposób niezwykle ciekawy, jednocześnie zachowując luźną i przyjazną atmosferę. Jest bez wątpienia profesjonalistką w swoim fachu i polecam spotkanie z jej osobą każdemu Nie tylko wokalistom
Karol Chrupczalski: „Kasia jest wyjątkową, ciepłą i niezwykle wrażliwą osobą. Jej warsztaty to przede wszystkim lekcja poznania samego siebie, swoich możliwości i ograniczeń, powrotu do równowagi ciała i umysłu. Zaczynając pracę "od źródła", śpiew z czasem przychodzi zaskakująco naturalnie. Gorąco polecam absolutnie każdemu.”
Marta Kozikowska: "Warsztaty z Kasią to niezapomniane przeżycie i rozwój na wszystkich poziomach. Kasieńka pokazala mi nową mnie. Otwarła każdego z nas, w magiczny sposób znajdując drogę do serca, indywidualnie, delikatnie, poruszając w nas struny by w końcu w dwa dni stworzyć z kilku osób harmonijnie i przejmująco śpiewającą grupę. Wielki ukłon Kasiu, Skarbie, kto Cię spotka jest bogatszy!"
Mikołaj Papatolios: "Nigdy nie jest za późno, by iść za głosem serca. Kropka. Do tego nie trzeba nikogo przekonywać. Kasia więc tego nie robi. Tworzy zamiast tego atmosferę, w której ta prawda może mieć przełożenie na konkretne działanie. Wszechstronnie uzdolniona, zdeterminowana by pójść o ten krok dalej, a przy tym wrażliwa na energię tak grupy, jak indywiduum. Pracowaliśmy razem nad moim rapem. Kasia pomogła mi wydobyć nie tylko prawdziwy przekaz, ale również barwę głosu, która wywołuje ciary u słuchaczy. W mojej ocenie to, co się wydarza podczas współpracy z Kasią nie jest tylko czysto warsztatową kwestią. To przede wszystkim kwestia egzystencjalna; Kasia ujmuje za rękę i przeprowadza przez trudy konieczne do tego, by spotkać się z lepszym sobą. Yo."
Weronika Anna Pylak: "Uczestniczyłam w ostatni weekend w warsztatach głosu prowadzonych przez Kasię. Fantastyczna sprawa! Kasia świetnie wyjaśniła czym jest śpiewanie białym głosem, czym różni się głos naturalny od białego, pokazała wiele ćwiczeń, dała mnóstwo cennych wskazówek. Profesjonalistka w każdym calu! A do tego ciepła, sympatyczna osoba o niezwykle zaraźliwym śmiechu."
Ewa Socha: „Byłam na wielu warsztatach śpiewu i spotkałam się z wieloma nauczycielami, jednak dopiero po poznaniu się z Katarzyną Brodą-Firla i Bartem Pałygą zrozumiałam jak śpiewać, by sobie nie szkodzić. Okazało się, że prawdopodobnie czeka mnie wizyta u foniatry, jednak dzięki ćwiczeniom jakie nauczyła mnie prowadząca wyćwiczyłam prawidłowe domykanie się strun głosowych, za co jestem bardzo wdzięczna. To bardzo ważne, żeby trafić na dobrych nauczycieli pod względem techniki to raz, ale dwa… Należę do raczej bardziej wrażliwych osób i podoba mi się to, że czułam się na ich warsztatach na tyle zaopiekowana by się naprawdę otworzyć i odważyć. Trzy..Atmosfera była swojska i na wesoło. Te warsztaty nie są jedynie o śpiewie, są o uzdrawianiu- tym właśnie z całego serca się dzielę, że warto zrobić coś dla siebie. Nawet jeśli śpiew to najskrytsze z marzeń. Jak nie teraz to kiedy? Wystarczy pierwszy krok.
Prowadząca:
???????????????????????????????????? ????????????????????-???????????????????? Od najmłodszych lat uczyła się od swojego ojca – Józefa Brody, który przekazał jej wrażliwość na otaczający świat i ludzi, nauczył, jak dostrzegać muzykę tam, gdzie na pozór jej nie ma: w górskich potokach, szumiących drzewach, burzy i deszczu. Razem odwiedzali mieszkańców wsi, od których Katarzyna uczyła się źródłowego śpiewu i tańca. Z zespołem Józefa Brody od dziecka koncertowała w Polsce i za granicą. Trasy koncertowe wiodły przez m. in. Francję, Bułgarię, Niemcy, Danię, Litwę, Ukrainę, Rosję, Kanadę, Austrię, Węgry, Słowację, Chorwację, Szkocję. Uczestniczyła w festiwalach takich jak: Święto Dzieci Gór, Polonijny Festiwal w Rzeszowie, Międzynarodowy Harcerski Festiwal w Kielcach, Międzynarodowy Harcerski Festiwal w Chorzowie, Festiwal Folklorystyczny w Oleśnicy, Dziecięcy Festiwal w Zielonej Górze, Festiwal Kocham Cię, Slot Art Festiwal. Na Międzynarodowym Festiwalu Studentów i Młodzieży w Moskwie Śpiewała wraz z zespołem Józefa Brody w teatrze Bolszoj w Moskwie z udziałem takich artystów jak Edyta Geppert, Mieczysław Szcześniak, Budka Suflera, Lady Pank, Maryla Rodowicz. Brała udział w koncertach “Wokół stołu wigilijnego” z Teatrem Stu z Krakowa. Współpracowała z Joszkiem Brodą uczestnicząc w różnych projektach muzycznych zwieńczonych koncertami w Polsce i za granicą, między innymi koncert kolęd dla telewizji Polsat gdzie śpiewała ze Zbigniewem Wodeckim, zespołem Enej, Ewą Farną. W projekcie Muzyka serca i rozumu z Józefem Brodą i Januszem Kochutem, koncertowała wielu miejscach na terenie polski i za granicą. Uczestniczyła w trasie koncertowej „Betlejem” w Polsce, gdzie śpiewała z Grażyną Łobaszewską, Antoniną Krzysztoń, Kamilem Bednarkiem, Dawidem Kwiatkowskim, Bovską, Mate.O. Brała udział w koncertach i audycjach organizowanych przez TVP1, TVP2, TVP Polonia oraz licznych audycjach w Radio2, Radio3, a także Radio Katowice. Współtworzy zespoły muzyczne takie jak: Shafa i Inaczej. Płyty, w nagrywaniu których brała udział: Kapela Lipka Na Granicy, Debora, Posłuchejcie Kamaradzi, Z biegiem Olzy, Muzyka serca i rozumu. Podczas promocyjnych koncertów płyty Debora śpiewała min. z Grażyną Auguścik,Wojtkiem Waglewskim, Dimą Gorelikiem,Marcinem Pospieszalskim, Adamem Bałdyą. Gra na instrumentach tj. okaryna, fujarka, flety, cymbały rzeszowskie, lira korbowa, a jej wokalne zainteresowania wykroczyły już poza europejskie podwórko: ostatnio eksploruje tematy śpiewu gardłowego i alikwotowego z Tuwy, Mongolii i Tybetu. Prowadzi również działalność edukacyjną poprzez prowadzone przez siebie warsztaty ze śpiewu białym głosem “Katarzyna Broda-Firla Od Źródła” propagując kulturę Beskidów. Była opiekunem wokalnym przy przygotowaniu zespołów i nagrywaniu płyty “Kiyrpiecki” i “Zasadnioki”. Założyła Fundację im.Józefa Brody aby kontynuować zachowania i myśli wpisane w jego życie, jako filozofa,mistyka,pedagoga,człowieka kultury. Poprzez działania fundacji chce kolejnym pokoleniom przekazać sposób myślenia, którego istotnym elementem jest różnorodność i spotkanie z człowiekiem. Jako prezes Fundacji zrealizowała pierwszy jej projekt w ramach programu Kultura w Sieci “Broda w sieci”, gdzie powstał cykl filmów dokumentalnych i instruktażowych z budowy instrumentów oraz cztery utwory opatrzone animacją komputerową.