Napisz do nas

Kalendarz

Rytuał narodzin bębna z Robertem Prokesem

2 lipca 2022 r. — sobota — od 10 do zakończenia pracy

Rytuał narodzin bębna

Prowadzi Robert Prokeš z Czech.

Jeżeli czujesz, że jest czas na narodziny własnego bębna, dołącz do rytuału. Skóry są oczyszczone i przygotowane.

Według własnego odczuwania i wewnętrznego prowadzenia przygotujcie się na wszystkich poziomach w całości na ten krok, dobrze jest dać świadomą uwagę sobie i intencji w sercu, rytuał jest długi i wymagający, to trzeba dobrze odpocząć i zorganizować sobie przestrzeń w życiu.

Zaczynamy od 10:00, proszę być na miejscu przynajmniej 30 minut wcześniej i zrobić sobie przestrzeń na cały dzień do późnej nocy (zwyczajnie zabierze spotkanie około 15-16 godzin, koniec zwykle około/po północy, bez gwarancji). Nie możemy rozpocząć spotkania, jak kogoś brakuje, bo jest opóźniony, będziemy czekać i o to później do nocy przedłuży się spotkanie.

Koszty:
(beben - skóra z krowy + pałka)
500zł - bęben mały (30cm)
700zł - bęben średni (40cm)
900zł - bęben duzy (50cm)
(według aktualnych zapasów skór, aktualnie jelenie nie)

Do tych cen doliczamy jeszcze koszty wynajmu przestrzeni i ciepłego posiłku, zależy od ilości uczestników

Parę praktycznych informacji na temat wyboru skóry a wielkości bębna:

1) Co do wytrzymałości a odporności skóry krowa wytrzymuje więcej i dłużej, polecam skórę krowy jak jest zamiarem beben do natury, na zewnątrz, w wilgoci...

Skóra jelenia na zewnątrz wiele łatwiej i szybciej nabiera wilgoć, trąci napięcie, dźwięk i jest pak mniej oporna na uszkodzenie, to trzeba liczyć na pewne ograniczenia. Jeleń starzeje sie wcześniej niż krowa, jest też większe ryzyko pękania skóry. Mogą sie pojawić wyjątki, generalnie jest raczej tak.

2) Co do wielkości:

Mały bęben (30cm) jest idealny bęben do podróży, lekki, latwy do pakowania, bardziej wytrzymały w wilgoci, wystarczający na rytualną pracę, pro jego wielkość jest brzmienie krótsze.

Średni bęben (40cm) jest uniwersalny bęben, trochę cięższy, brzmienie je średnio długie, idealny wybór pro większość zamiarów

Wielki bęben (50cm) nadaję sie najwięcej na prowadzenie i pracę s dużymi grupami, lub głębszą doświadczoną pracę s dźwiękiem, inaczej jest bęben według mego doświadczenia większy i cięższy raczej niepotrzebnie, dla większości kobiet beben jest za ciężki na dłuższe granie, to trzeba się dobrze zdecydować.

3) jak nie jesteście pewni lub macie bardzo konkretny zamiar używania bębna, proszę skonsultować waszą intecje s Robertem, może coś polecić lub konkretniej wybrać skórę dla was, jak uzgodnicie szczegóły.

Proszę o zgłoszenia na kontakt organizatora najpóźniej tydzień przed spotkaniem, proszę wysłać całe imię i nazwisko, numer komórki, rozmiar bębna i rodzaj skóry, można dodać informacje na temat sposób używania bebna (specjalnie jak potrzebujesz wytrzymał bęben do szałasu potów, do natury...). Zgłoszenie jest obowiązkowe.

Proszę zabrać duży ręcznik (szerokość średnica waszego bębna +20cm), coś na wspólny stół, coś do siedzenia na podłodze dla siebie.

Robert Prokes z Czech (ur. 1976)
Ponad 21 łat oddaje się muzyce, rytuałom połączenia z naturą i wszechświatem oraz współtwarzaniu. Robi bębny i grzechotki. Prowadzi rytuały robienia własnego bębna, szałasu potów i różne grupowe spotkania muzyczne, ceremonie dźwięku, w intencji współbrzmienia, spontanicznego uwolnienia ograniczeń i naturalnego przejawu.

Miejsce - Mazańcowice, Akama tel 516241150 olakosakama@gmail.com

Powrót do spisu wydarzeń